Fakti.bg | 19.05.2024 05:19:01 | 41

Торино с победа над Милан

Торино победи с 3:1 Милан в мач от предпоследния кръг на италианското първенство по футбол и се изкачи с една позиция до девета. "Биковете" са с 53 точки и една зад отбора на Фиорентина, който заема мястото за Лигата на конференциите преди двубоя си от 37-ия кръг на Серия А, пише БТА.

Милан е втори в класирането със 74 точки и седем повече от третия Болоня.

Торино доминираше през първото полувреме и поведе чрез Дуван Сапата, който се разписа с глава след центриране от корнер в 26-ата минута. Иван Илич пък увеличи преднината на домакините малко преди почивката, а Рикардо Родригес вкара за 3:0 само 18 секунди след старта на второто полувреме.

Исмаел Бенасер бе точен за Милан от дузпа в 55-ата минута след нарушение срещу Кристиан Пулишич, но гостите така и не успяха да застрашат отново вратата на съперника.

Победата за Торино бе последвана и от една загуба, тъй като старши треньорът Иван Юрич обяви в интервю след мача, че напуска, а в думите му се усети разминаване с ръководството. 48-годишният хърватин пое отбора през 2021 и го изведе до две класирания в топ 10 на Серия А.

"Условията не са подходящи за мен, за да продължа да работя тук. Търся щастие, което ми липсва тук. Опитах се да променя нещата, но след време разбрах, че това е невъзможно".