Cross.bg | 23.09.2014 07:34:00 | 8

След 6-годишна пауза мъжкият ни кърлинг отново на европейско

След повече от 6-годишно отсъствие от международните ледени полета за кърлинг мъжкият национален отбор на България най-накрая ще участва на европейско първенство. Шампионатът е от 3 до 12 октомври в Зоертермер, Холандия, а от БКФ се надяват на добро представяне и класиране в челните места, което е предпоставка за класиране на финалите през месец ноември в Шампери, Швейцария. Въпреки трудностите и оскъдното финансиране, ръководството на Българската кърлинг федерация успя да възроди и направи възможно участието на български отбори както на национално, така и на международно ниво. Също така предстои участие на националният отбор по кърлинг за хора с увреждания в световната квалификация от 1 до 9 ноември в Лилехамер, Норвегия. Поради отказ от страна на ММС за подпомагане на атлетите с увреждания, БКФ участва и спечели проект към Агенцията за хора с увреждания и националният отбор ще участва на състезанието, където ще се бори за призовите места, които ще му гарантират участие в световното първенство през 2015 г. В края на месец септември предстоят финалите на Републиканския шампионат по кърлинг, които ще се проведат в Братислава, Словакия. Във федерацията членуват 8 лицензирани клуба по кърлинг с над 50 картотекирани състезатели, пише Sportal.