Cross.bg | 16.10.2014 10:42:01 | 65

Цвети Пиронкова победи с 2-0 (6:2, 6:3) Александра Крунич (Сърбия) във втория кръг на турнира в Москва

Цвети Пиронкова победи с 2-0 (6:2, 6:3) Александра Крунич (Сърбия) във втория кръг на турнира в Москва. Мачът бе първи в програмата на централния корт в руската столица и започна малко след 12:00 часа бъгларско време. Крунич е на 21 години и е №109 в ранглистата на WTA, като участваше по поканан на организаторите в Москва, където е родена. До момента двете не бяха играли една срещу друга, а до двубоя се стигна след победа на сръбската тенисистка над Каролин Гарсия от Франция с 6-4, 6-2. Преди това Цвети стигна до успех на старта срещу черногорката Данка Ковинич с 6-2, 6-2 (№101 в света). Все пак Цвети демонстрира по-високата си класа и постигна цели пет пробива в срещата, допускайки два. Двубоят приключи след едва 1 час и 7 минути игра, а за нея това е втори пореден четвъртфинал в турнирите на WTA. Миналата седмица бъгларката не постигна успех срешу италианката Карин Кнап, от която до този момент нямаше загуба. Този път Цвети ще спори за място във втори полуфинал за сезон с румънката Ирина-Камелия Бегу, която отстрни вчера представитеката на домакините екатерина Макарова (№2 в схемата) с 2-0 (6:4, 6:4). 24-годишната Бегу е №61 в ранглистата и в кариерата си има една единствена титла на сингъл. Пиронкова е срещала румънката два пъти на корта - и двата мача са от 2013 г. и завършват с чист успех (2-0) за българката. Турнирът в Москва е с награден фонд 710 хиляди долара.