Vsekiden | 31.08.2015 09:28:00 | 27

Берое се намесва в битката на върха

Заралии приемат Лудогорец в дербито за първо мястоУж изпадналият в криза отбор на „Берое" се върна в играта за първото място в „А" група. Тимът на Петър Хубчев изигра отличен мач в Ловеч и победи „Литекс" с 1:0. Решаващия гол заби Спас Делев в 17-ата минута, а заралии направиха за смях домакините и новия им треньор Лауренциу Регенкамф. Така „Берое" продължи уникалната си серия, в която девет месеца не е губил като гост в първенството на „А" група. Отделно отборът е в поредица от 15 мача без поражение. Беройци са втори в „А" група с 13 точки, само една по-малко от лидера „Лудогорец". В следващия кръг на 12 септември разградци гостуват под Аязмото и при евентуална победа „Берое" ще оглави класирането. Проблемът обаче е, че вицешампионите на Хубчев играят много по-силно като гост през този сезон, отколкото у дома. В четири домакинства дотук беройци имат само една победа срещу „Пирин" (1:0) и три равенства с „Монтана" (0:0), „Черно море" (1:1) и „Ботев" (0:0). Последната им загуба отново е в Стара Загора - с 1:4 от „Локомотив" (Сф) през април. За сметка на това гостуванията вървят доста по-добре през този сезон - 2:1 срещу „Локо" (Пд) на „Лаута", нулево равенство срещу „Славия" в София с човек по-малко почти през целия мач, и победа с 1:0 в Ловеч. Успехът беше определен като изключителен, тъй като „Литекс" тази година още не беше губил у дома, а последното му поражение като домакин датира от ноември миналата година срещу „Ботев" (Пд). Само с пет гола досега хората на Хубчев са натрупали цели 13 точки. Доста от запалянковците се притесняваха, че след изгонването на своенравния нападател Жуниор Мапуку отборът ще загази, но след победата над „Литекс" всичко изглежда добре. Голът дойде след майсторско подаване на Елиаш да Силва към Делев, който надбяга отбраната от Ловеч и донесе трите точки. Въпросът сега е дали заралии ще успеят да победят у дома „Лудогорец", а след това да се опънат и срещу „Левски" в София, където също нямат загуба от доста време. Хубчев казва, че паузата в първенството му идва дюшеш и ще подготви състава си както трябва за следващите два тежки мача. „Искахме да се върнем където ни е мястото - в тройката. Мисля, че нашият отбор става с всеки следващ мач по-силен и имаме своите шансове", потвърждава и капитанът Иво Иванов. Миналата есен „Берое" отново се беше оказал в положение да атакува първото място, но загуби прекия двубой срещу ЦСКА в Стара Загора с 1:2. Тогава заралии водеха на почивката с един гол, но обратът за червените дойде през втората част след точни удари на Антон Карачанаков и Сержиу Буш.