Vsekiden | 28.05.2016 21:47:00 | 78

"Реал" (Мадрид) триумфира в Шампионската лига за 11-ти път

"Белите" удариха "Атлетико" с дузпиРеал Мадрид спечели Шампионската лига, след драматична победа с дузпи на финала в Милано. Тимът на Зинедин Зидан завърши 1:1 с Атлетико Мадрид в редовното време, но при дузпите беше безкомпромисен. "Белите" вкараха и петте си дузпи, докато за Атлетико от бялата точка сбърка единствено Хуанфран, който удари гредата. Реал поведе в резултата още в 15-та минута, когато Серхио Рамос вкара от засада. Защитникът засече центриране на Тони Кроос, но телевизионните повторения показаха, че е зад последния бранител на противника. Това обаче нямаше значение. До края на мача Атлетико натисна и търсеше всячески изравнителното попадение. Още в началото на второто полувреме Антоан Гризман пропусна невероятна възможност, след като стреля в гредата от дузпа, отсъдена за нарушение на Пепе срещу Фернандо Торес. Атлетико все пак изравни в 79-та минута. Хуанфран, който по-късно щеше да се превърне в грешник, достави прекрасно центриране към резервата Яник-Ферейра Караско, който отблизо направи 1:1. До края на редовното време и в двете продължения повече попадение не паднаха. При дузпите обаче триумфира Реал. Лукас Васкес, Марсело, Гарет Бейл, Серхио Рамос и Роналдо вкараха от бялата точка, докато от Атлетико единствен Хуанфран не успя.