Vsekiden | 03.06.2016 13:26:01 | 229

Япония се изгаври с националите ни - 7:2 (видео)

За първи път от 69 години пускаме 7 голаБългария записа позорна загуба от Япония с 2:7 в полуфинална среща от "Кирин Къп". Това бе и най-тежкото ни поражение от осем години насам, като за последно Сърбия ни би в контрола със 6:1. Още в 11-та минута бе отправен първият удар към Божидар Митрев, който надали очакваше какво ще му се случи след това. Защитата на националния ни тим изглеждаше много зле, и в почти всички ситуации при головете на Япония, оставяше непокрити играчи на домакините. Шампионът на Англия с Лестър Шинджи Оказаки откри резултата за Япония в четвъртата минута. Кашиваги центрира, а Оказаки с глава бе сам и реализира. Оказаки отново прати топката в мрежата две минути по-късно, но бе в положение на засада. Единственото чисто голово положение за България бе в 22-та минута. Страхил Попов центрира отдясно, а Димитър Рангелов засече по най-добрия начин с глава, но Кавашима изби точно под гредата си. В 27-та минута Япония удвои аванса си, когато Нагатомо центрира отляво и Кагава с глава отново напълно непокрит, засече в мрежата. Красиво попадение вкара в 35-та минута Шинджи Кагава. Той бе намерен на десетина метра от вратата, финтира единствения защитник до себе си и реализира за 3:0. Защитата на България вече в пълен амок, допусна четвърти гол в 38-та минута, и отново остава статична при едно центриране в пеналта, свалено с глава от Моришиге, за Йошида, който самичък във вратарското поле само добави в мрежата. Кошмарът продължи и след почивката, и за четири минути паднаха нови два гола. В 53-та Му Каназаки излезе отдясно, изведен с пас по конец, и центрира успоредно на голлинията, за Йошида, който засече за 5:0! В 57-та минута Такаши Усами също се разписа, след като свали центриране на гърди в пеналта, и от воле шутира диагонално в далечния ъгъл за 6:0! Михаил Александров най-после вкара за България в 59-та минута. Георги Миланов подаде технично към Александров, който влезе в пеналта и прехвърли топката за 6:1. Финалните десетина минути преминаха любопитно, с още три гола в тях. В 82-та минута Ивайло Чочев реализира, след като надигра един на един Ендо, и отляво стреля точно за 6:2. В 86-та Георги Терзиев задържа играч на Япония в пеналта и бе отсъдена дузпа за домакините, която Такума Асано вкара за 7:2. България също получи правото да изпълни дузпа в 88-та минута, когато Галин Иванов падна в пеналта, но Кавашима спаси удара на Георги Миланов. video:http://www.youtube.com/watch?v=Wf5VUJHhGxs