Vsekiden | 25.06.2016 21:49:00 | 95

Португалия на 1/4-финал след 120 минути мъка

Грозен мач скъса нервите на публиката в ЛансПортугалия е на четвъртфинал на Евро 2016, след като излъга с 1:0 Хърватия с гол в 117-ата минута на "Стад Феликс Боларт" в Ланс Двата отбора направиха изключително разочароващо първо полувреме. Очакванията за открит футбол и много голови положения не се оправдаха, а вместо това съперниците действаха предпазливо и с мисъл предимно за защитата. Хърватите бяха малко по-активни в началните минути, но без да създадат сериозна опасност пред противниковата врата. Кристиано Роналдо беше добре пазен, а Луиш Нани получи контузия, но успя да продължи участието си в двубоя, който бе под номер 100 за него с националния екип. В средата на полувремето Андре Гомеш се опита да си спечели дузпа, но съдията Веласко Карбайо не се подведе от падането му в наказателното поле. Малко след това Пепе засече с глава центриране от статично положение на Рафаел Герейро, но прати топката в аут. Хърватите отговориха с пробив и неточен изстрел на Перишич. В минутите преди почивката "шахматистите" се активизираха, но така и не можаха да затруднят Руи Патрисио. Като цяло отборите не отправиха нито един точен удар през първите 45 минути. Втората част не беше по-различна. Още в 50-ата минута Ренато Санчес влезе на мястото на Андре Гомес и се включи доста силно, но въпреки това атаките на португалците не носеха достатъчно острота. В 52-ата минута Брозович не успя да отправи качествен изстрел от далечна дистанция, а след това същото направи и Ренато Санчес. Кристиано Роналдо се стараеше да се движи много, но в действителост оставаше изолиран от играта. В 61-ата минута зрителите най-после видяха голово положение. Стринич центрира от фаул, а Домагой Вида стреля с глава, но малко не му стигна да открие резултата. Малко по-късно Нани също опита да подлъже рефера с падане в наказателното поле, но Веласко Карбайо подмина ситуацията. Направените смени не промениха хода на мача. Темпото ставаше все по-ниско и съперниците спокойно чакаха края на редовното време. Манджукич отстъпи мястото си на Никола Калинич, но до него също достигаха малко подавания. Първото продължение премина скучно, а единствените удари на Перишич и Брозович бяха неточни. Последните 15 минути се развиха по-вълнуващо. Първо публиката видя и една любопитна ситуация пред вратата на Руи Патрисио. Португалският страж излезе неразчетено след центриране от корнер и за Домагой Вида остана само да насочи топката във вратата, но той я прехвърли. Три минути преди края Роналдо получи добра топка в наказателното поле и стреля силно, Субашич спаси, но Куарешма на празна врата беше безпощаден - 1:0.