БНР Стара Загора | 12.09.2016 18:03:37 | 162

"Берое" излезе трети в Първа лига след важна победа в Пловдив (ГАЛЕРИЯ/СНИМКИ)

"Берое" излезе на трето място в класирането на Първа професионална лига след победа с 1:0 като гост на "Локомотив" Горна Оряховица. Двубоят бе игран на стадиона в пловдивския парк "Лаута", където отборът от Горна Оряховица играе домакинските си мачове. Попадението за старозагорци отбеляза новото попълнение Давид Манга при дебюта си със "зелената" фланелка.

Около 250 фенове на "Берое" заеха местата си в гостуващия сектор и централната трибуна на стадиона в пловдивския парк "Лаута" и бяха в пъти повече от хората, пропътували разстоянието от Горна Оряховица до Пловдив.

Двубоят започна изключително интересно. В разстояние от една минута първо символичните домакини от Горна Оряховица нацелиха страничната греда зад Благой Макенджиев. Тихомир Кънев проби през защитата на "Берое", излезе сам срещу беройския страж, но сантиметри го разделиха от откриването на резултата. В ответната атака Неманя Милисавлевич си нагласи прекрасно топката на левия крак отдясно на беройската атака, но красивият му удар се отби в напречната греда зад вратаря на "Локомотив" Николай Банков.

Това обаче бяха и единствените по-интересни положения пред двете врати през първото полувреме на срещата.

Второто полувреме започна с две смени в състава на "Берое". Новите попълнения Давид Манга и Маркитос влязоха на терена на местата на разочаровалите Александър Колев и Георги Божилов. Испанецът Маркитос имаше шанс пред себе си да открие резултата в 52-та минута, когато нахлу отляво в наказателното поле на символичните домакини, но ударът му попадна право в ръцете на вратаря Банков.

В 55-та минута, едва десет минути след дебюта си със "зелената" фланелка, французинът Давид Манга се разходи из защитата на тима от Горна Оряховица и реализира хладнокръвно за 0:1! По този начин той материализира превъзходството на тима си от началото на второто полувреме.

След гола беройци имаха още шанс да покачат резултат, но далечен удар на Александър Василев не попадна в целта. Играчите на "Локомотив" отговориха с удар от пряк свободен удар на Симеон Мечев от пряк свободен удар, преминал над вратата.

До края на срещата тимът от Горна Оряховица се опита да установи траен натиск, но силите им стигнаха само до центрирания и разбърквания в наказателното поле на "Берое". Беройци имаха някои добри шансове за гол на контраатака, но до второ попадение не се стигна.

Така "Берое" стигна до изключително важна победа, която изпраща тима на трето място в класирането на Първа лига с актив от 12 точки и мач по-малко. Следващият мач на старозагорци е в неделя от 21:15 часа на стадион "Берое" срещу лидера в класирането "Дунав" Русе.

"Локомотив" Горна Оряховица - "Берое" 0:1 голмайстор: Давид Манга 55 мин.

Състави:

"Локомотив" Горна Оряховица: Николай Банков, Стефан Цонков, Мартин Кавдански, Венцислав Керчев, Атанас Фиданин(к)( 70 - Любомир Генчев), Николай Христов, Йордан Апостолов( 77 мин. - Антоний Балъков), Симеон Мечев, Милен Желев, Красен Трифонов, Тихомир Кънев(57 мин. - Тихомир Кънев); Ангел Червенков - треньор

"Берое": Благой Макенджиев, Венцислав Василев, Илия Миланов, Иво Иванов(к), Веселин Пенев, Кохей Като( 15 мин. ж.к.) , Атанас Зехиров, Неманя Милисавлевич( 83 мин. - Том), Георги Божилов(46 мин. - Давид Манга), Александър Василев, Александър Колев(46 мин. - Маркитос); Александър Димитров - треньор