Cross.bg | 24.09.2016 18:16:00 | 48

Арсенал разби Челси за едно полувреме

Арсенал разби Челси с 3:0 в лондонското дерби от шестия кръг на Премиър лийг. Срещата, играна на "Емиратс", бе спечелена от "артилеристите" в рамките на първите 45 минути от срещата, когато възпитаниците на Арсен Венгер вкараха и трите попадения.  Двата отбора изиграха много динамично интересно първо полувреме, в което се открои мощната и ефективна игра на Арсенал в атака и огромните грешки на отбора на Антонио Конте в дефанзивен план. Първата от тях бе направена отново от Гари Кейхил, който в последните три срещи на Челси допусна доста брак. Английският национал се забави прекалено много при обработването на една върната към него топка и позволи на Алексис Санчес да открадне кълбото и да се откъсне на скорост напред, след което да преодолее хладнокръвно Куртоа. Две минути и 21 секунди след това преднината на Арсенал бе удвоена. Иуоби изведе Белерин по десния фланг, испанецът пусна по земя към Уолкот, който отблизо направи 2:0.  В 40-ата минута "артилеристите" направиха нова брилянта контраатака. Месут Йозил преодоля Канте в половината на Арсенал, след което намери Алексис отдясно. Чилиецът центрира към далечната греда, където Йозил засече от въздуха. Топката тупна в земята и прехвърли Куртоа - 3:0. Така Арсенал се оттегли с толкова голям аванс срещу Челси за първи път в историята на Премиър лийг. "Сините" път губеха за първи път с три гола на почивката във Висшата лига от май 2012-а