Cross.bg | 09.03.2017 08:41:00 | 313

Цветана Пиронкова не успя да се справи с Белинда Бенчич

Цветана Пиронкова загуби с 4:6, 1:6 срещу Белинда Бенчич в първия кръг на силния турнир на твърди кортове в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 7,7 милиона долара. С това 29-годишната пловдивчанка спечели 13690 долара и 10 точки за световната ранглиста. Пиронкова започна силно мача и спечели подаването на Бенчич още от първия си опит за 2:0, но швейцарката върна пробива моментално и обърна резултата до 3:2. Бенчич направи втори пробив в седмия гейм за 4:3 и затвори първата част с втория си сетбол. Вторият сет бе трагичен за българката, която отстъпи в първите четири гейма и спечели само един на собствен сервис до края. Бенчич пък направи три пробива, последният от които за крайното 6:1 след само 29 минути игра в сета. Тя затвори мача след 1:07 час игра. Швейцарката до момента е спечелила и четирите си срещи срещу Пиронкова в кариерата си. Тя побеждава пловдивчанката на "Уимбълдън" през 2015 година с 3:6, 6:1, 6:3, а след това през миналия сезон в Сидни с 6:3, 6:3 и отново на "Уимбълдън" с 6:2, 6:3.