Cross.bg | 27.03.2017 05:08:00 | 88

Германия продължава без грешка към Мондиал 2018

Световният шампион Германия продължава без грешка по пътя си към Мондиал 2018 в Русия. Тази вечер Бундестима срази като гост Азербайджан в среща от петия кръг в група С и събра пълен актив от 15 точки. Два гола за победителите на стадион "Тофик Бахрамов" отбеляза Андре Шюрле, а по един добавиха Томас Мюлер и Марио Гомес. За домакините пък вкара Димитрий Назаров, като това беше първи допуснат гол от Бундестима в тези квалификации. В другата среща от потока, изигран досега, Чехия разгроми аутсайдера Сан Марино с 6:0. По два гола за победителите вкараха Антонин Барак и Владимир Даруда, а по-един вкараха Теодор Гебреселасие и Михал Кременчик. Чехите се порадваха едва няколко часа на второто си място във временното класиране, тъй като Северна Ирландия срази Норвегия с 2:0 и събра 10 точки. Чехите станаха трети с 10, а азерите вървят четвърти със 7. Норвегия е на предпоследното място с 3, а на дъното е Сан Марино с 0. Англия също върви уверено към световното първенство след победа с 2:0 над Литва у дома в среща от група F. Головете за "трите лъва" отбелязаха завърналият се в националния отбор 34-годишен ветеран Джърмейн Дефоу във 22-ата минута и влезлият като резерва Джейми Варди в 66-ата. В другите срещи от групата Словакия победи като гост Малта с 3:1, а Шотландия срази Словения с 1:0. В потока води Англия с 13 точки, пред Словакия с 9, Словения с 8, Шотландия със 7, Литва има 5, а на дъното е Малта с 0