Cross.bg | 26.06.2017 10:15:00 | 201

Спортният талант на "Еврофутбол" Грета Банишка - шампион на България

Три медала за крехката Грета Банишка - това е равносметката за Спортния талант на „Еврофутбол", която стана шампион на България по спортна гимнастика в многобоя (при жените) и на греда на провелото се на 23-24.06.2017 г. в зала „Арена Армеец" в София Държавно лично-отборно първенство. Младата атлетка посвети своите победи на треньора си - Илко Гиров, с чиято подкрепа успя да преодолее проблемите около своето възстановяване след тежка травма. Грета грабна и трети медал - бронз на прескок. Банишка и съотборничките й от Клуб "Гимнастика ЦСКА" се наредиха на трето място в отборната надпревара. Още от най-вълнуващите моменти на Спортните таланти на „Еврофутбол" от изминалите дни:Диляна Минкина, която бе част от националния ни отбор по лека атлетика на провелото се във Вааса (Финландия) европейското отборно първенство (24-25.06.2017 г.), стана осма в генералното класиране на 3000-метровата дистанция с време 9:28:93 мин., което е и нейн личен рекорд. За съжаление, българският отбор приключи участието си, класирайки се 11-и и така отпадна от Първа лига. Ангел Кодинов - европейският вицешампион в кануто при юношите от 2015 г., се класира 4-ти на 500 м единично кану на шампионата на Стария континент по кану-каяк за юноши, девойки и младежи до 23 г. в Белград (Сърбия) - малко повече от четири стотни не му стигнаха, за да изпревари третият, руснакът Артем Прон