Cross.bg | 23.10.2017 08:55:00 | 72

Трима спортни таланти на "Еврофутбол" се представиха отлично на международните турнири

Трима от Спортните таланти на „Еврофутбол" за 2017 г. представиха България на изключително силни международни турнири през изминалите дни. Добрите новини започват с достойното представяне на Владимир Далаклиев, който взе участие в третия кръг от веригата Гран При турнири по таекуондо, който се проведе в Лондон в края на миналата седмица (19-22.10.2017 г.). Влади преодоля представителя на домакините Петер Лонгобард в първия кръг на състезанието, след като го победи в оспорваната среща с 11:10. Във втория етап на надпреварата Далаклиев излезе срещу олимпийския шампион от 2012 г. и бронзов медалист от Игрите в Рио, Жоел Гонзалес Бонила - битката бе изключително тежка и равностойна, като през цялото време българинът водеше, но 10 сек. преди финала испанецът обърна срещата в своя полза. Мария Делчева - друг Спортен талант на „Еврофутбол", бе единственият индивидуален представител на Европа на провелото се в Индонезия Световно първенство за младежи и девойки по бадминтон, което се проведе също в края на миналата седмица. Делчева присъства на специална пресконференция, в която представи достойно Стария континент, а в играта си отново показа класа - успя да стигне до третия кръг на турнира, където отпадна от малайзийката Син Юоу Енг след доста оспорван двубой, в последния решаващ кръг, с резултат 21:19 точки. В отборното класиране, Мария стана 34-та, заедно с другите момичета от националния ни отбор