БНР Стара Загора | 26.10.2017 18:18:18 | 417

"Берое" остана на косъм от 1/4 финала (СНИМКИ)

"Берое" загуби по изключително нещастен начин след изпълнение на дузпи от "Лудогорец" в 1/8 финален мач от турнира за Купата на България. Пропуски при дузпите направиха Мартин Райнов и Павел Виданов, а точен в редовното време бе Камен Хаджиев.

Централният защитник Иван Иванов и таранът Мартин Камбуров останаха донякъде изненадващо извън групата за двубоя, което означаваше, че двойката в сърцето на отбраната бе съставена от Павел Виданов и Камен Хаджиев, Милен Желев и Матеус Леони бяха съответно на десния и левия бек, в средата на терена действаха капитанът Мартин Райнов, Карлос Охене и Борислав Цонев, по крилата атакуваха Драгош Фиртулеску и Антон Карачанаков, а в отсъствието на Камбуров централен нападател бе румънецът Серджиу Негрут.

Мачът започна равностойно и без положения пред двете врати. Първата чиста ситуация за гол за един от двата отбора дойде в 16-та минута, когато Жоао Пауло получи топката на точката на дузпата от Лукас Саша, но Душан Перниш отрази по страхотен начин удара на бразилеца и запази вратата си суха. В 20-та минута страничният съдия вдигна скандална засада на Карлос Охене, който излиза сам в наказателното поле на гостите. Беройци обаче бяха изключително ефективни и още с първия си удар по посока вратата на Ренан бяха точни. В 24-та минута Антон Карачанаков центрира от корнер и Камен Хаджиев засече в долния ляв ъгъл за 0:1!

След гола логично домакините осъществиха натиск, който обаче доведе само до няколко неточни удари на Мисиджан, Александър Василев, Светослав Ковачев и Жоао Пауло. В 34-та минута "Лудогорец" получи дежурната в тежък момент дузпа. Густаво Кампаняро отне топката от защитник на заралии, навлезе в пеналта и тръгна да пада още преди Камен Хаджиев да посегне към краката на аржентинеца. Потърпевшият застана зад бялата точка и бе точен за 1:1.

В 42-та минута Антон Карачанаков финтира бившият играч на "Берое" Александър Василев, навлезе в наказателното поле, пусна успореден на голлинията пас, но Мартин Райнов не успя да засече в мрежата.

Второто полувреме започна със сериозен пропуск на домакините. Рафаел Форстър хвърли дълъг пас към младия Светослав Ковачев, той не си поведе топката по най-добрия начин, бе затворен от играч на "Берое", което го принуди да стреля моментално и за щастие в аут. В 57-та минута пък Жоао Пауло стреля по диагонал, но Перниш отново отрази с вещина. В следващите минути отново "орлите" пробиваха в полето на "Берое" и последователно Мисиджан и влезлият като резерва Анисе стреляха опасно, но в аут. В 80-та минута влезлият като смяна Клаудиу Кешерю стреля опасно с глава след центриране от фаул, но за радост извън целта.

В 85-та минута топката се удари в ръката на Павел Виданов, но съдията прецени, че беройският бранител е играл неволно с топката. Треньорът на домакините Димитър Димитров - Херо псуваше брутално по адрес на съдиите, удобно забравяйки наказателния удар, който тимът ми получи през първата част. В последните на редовното време Антон Карачанаков излезе на чиста позиция отдясно по беройската атака, но стреля извън вратата. Така мачът отиде на продължения.

В 97-та минута Мисиджан пропусна от чиста позиция в пеналта. В 109-та минута Марселиньо, който се появи на терена с началото на допълното време, стреля силно отдалеч, Перниш със сетни усилия отклони топката, която срещна напречната греда. В 115-та минута Мисиджан отправи страхотен фалцов удар, който нацели напречната греда, а при добавката Кампаняро се засуети. Минута преди края Анисе стреля встрани от вратата останал очи в очи с Перниш, което прати мача на дузпи.

Първи зад топката при наказателните удари застана беройският капитан Мартин Райнов и Ренан спаси слабия му удар в долния ляв ъгъл. След това Кешерю изведе лудогорци напред. Педро Еуженио изравни резултата с прекрасен прехвърлящ удар в центъра под гредата. За съжаление с техничен удар в долния ляв ъгъл Кампаняро покачи резултата на 2:1. Негрут изравни със силен шут в центъра на вратата, след което Саша бе точен за 3:2. Боби Цонев с техничен удар в десния ъгъл изравни. Александър Василев би над гредатата, последван от същото изпълнение на Павел Виданов, с което даде шанс на Рафаел Форстър с помощта на гредата да класира "Лудогорец" за 1/4 финала.

"Лудогорец" - "Берое" 1:1, 5:4 след дузпи Густаво Кампаняро 35 мин.; Камен Хаджиев 24 мин., при дузпите Райнов пропуска, 2:1 Кешерю, 2:2 Педро, 3:2 Кампаняро, 3:3 Негрут, 4:3 Саша, 4:4 Цонев, Василев пропуска, Виданов пропуска, 5:4 Форстър

"Лудогорец": Ренан, Лукас Саша, Георги Терзиев - капитан, Рафаел Форстър, Александър Василев, Густаво Кампаняро, Яцек Горалски, Светослав Ковачев( 91 мин. - Марселиньо), Върджил Мисиджан - 90 мин. жълт картон, Жоао Пауло( 72 мин. - Клаудиу Кешерю), Жуниор Кишада( 58 мин. - Абел Анисе); старши треньор: Димитър Димитров

"Берое": Душан Перниш - 81 мин. жълт картон, Милен Желев - 64 мин. жълт картон, Павел Виданов, Камен Хаджиев, Матеус Леони( 65 мин. - Веселин Пенев), Мартин Райнов - капитан - 87 мин. жълт картон, Карлос Охене - 95 мин. жълт картон, Борислав Цонев, Драгош Фиртулеску( 84 мин. - Педро Еуженио), Антон Карачанаков( 98 мин. - Емин Ахмед), Серджиу Негрут; старши треньор: Александър Томаш

Главен съдия: Георги Димитров