БНР Стара Загора | 24.02.2018 15:00:15 | 174

Нов обрат и три точки за "Берое" срещу "Етър"

"Берое" постигна втора поредна победа след подновяването на сезона в Първа професионална лига надделявайки с 2:1 над тима на "Етър"(Велико Търново). Близо 800-те фенове по трибуните станаха свидетели на втори домакински успех за старозагорци, които отново съумяха да излъжат своя съперник, обръщайки изцяло развоя на двубоя в своя ползва. Всички попадения в срещата паднаха през първите 45 минути.

Заради наказания старши треньорът на домакините  Александър Томаш не можеше да разчита на Камен Хаджиев и Кохей Като. След постигнатата убедителна победа с 1:4 над тима на „Черно море“ логично старозагорци влязоха в срещата като фаворит. Още в третата минута те бяха близо до откриване на резултата. След неразбирателство в отбраната на гостите Педро Еуженио центрира към Мартин Камбуров, който технично свали топката с гърди към Матеус Леони, който от десетина метра стреля, но стражът на „Етър“ показа невероятен рефлекс и улови.

Подобно на първата среща между двата тима, играна във Велико Търново, „Етър“ откри резултата.  Голът падна в в 12-та минута, а негов автор стана бившият играч на „зелените“ Георги Сърмов, който се възползва при центриране от първия ъглов удар в срещата. Топката премина през купа от футболист и след неуспешния опит на Милен Желев да играе с нея попадна на крака на Сърмов, който с плътен удар не остави никакви шансове на стража Душан Перниш. Голът пораздвижи домакините, които в следващите минути се настаниха трайно в половината на „Етър“. Това обаче отвори пространства в тяхната отбрана, които по чудо не доведоха до попадение. След серия от пасове с едно докосване Аласан Мане от гостите бе изведен зад гърба на защитата на „зелените“, но прехвърлящият му удар бе уловен от Перниш. Само минута по- късно обаче вратарят буквално подари топката на Самб Бадара, но мигновено съумя да изкупи грешката си, блокирайки с тяло удара на нападателя на гостите.

Точно когато изглеждаше, че „болярите“ са на път да установят контрол върху събитията на терена  за радост на феновете по трибуните „Берое“ стигна до изравняване. В 29-та минута Антон Карачанаков центрира от фаул вляво от наказателно поле на „Етър“, а новото попеление на „Берое“ се извиси над всички и с точен удар от малка дистанция не остави шансове на стража Денис Гргич. Именно центриранията се оказаха „ахилесовата пета“ на гостите, които на три пъти се пропукваха в отбрана след високи топки. Първо Педро Еуженио не успя да насочи топката към опразнената врата, а веднага след него и Иван Бандаловски бе близо до ново попадение с глава. И в двата случая на пътя на коженото кълбо заставаше играч на гостите. Серията от пропуски завърши капитанът Мартин Райнов, който овладя едно центриране, стреля, но ударът ми премина встрани от целта.

По- добрата игра на домакините все пак беше възнаградена с второ попадение  в добавеното от главния съдия допълнително време на първата част. При поредното центриране към Мартин Камбуров нападателят свали топката към своя съотборник  Педро Еуженио, който след няколко финта с хубав удар от границата на наказателното поле отбеляза за 2:1. Вторият гол за „Берое“ бе 12-ти на сметката на Педро, с което пълният обрат за старозагорци бе факт още преди почивката.

Въпреки паузата попадението очевидно вдъхна сили на домакините, които още в първите минути след подновяването на играта бяха близо до трети гол. Отново Мартин Камбуров беше в центъра на събитията. След пробив вдясно по нападението Боби Цонев центрира в малкия пеналт, където вратарят Денис Григич отби, но топката попадна на главата на Камбуров, чийто удар по чудо бе спасен от стража на гостите. Минути по- късно Антон Карачанаков можеше да изведе трима от своите съотборници в чиста позиция, но пасът му не бе достатъчно прецизен и защитник на „Етър“ изчисти. Малко след тази ситуация Карачанаков отстъпи своето място на новото попълнение Рубен Бригидо, за когото това бе дебют пред старозагорска публика. В минутите около средата на полувремето старозагорци бяха по- добрият отбор, а възпитаниците на легендата на българския футбол Красимир Балъков дебнеха на контри. При една от многоходвите си комбинации Борислав Цонев изведе в чиста позиция Карлос Охене, но ударът на осмицата премина твърде в страни от вратата.  Постепенно играта се премести в централната част на терена, с което и опасностите пред двете врати секнаха.

До края на срещата резултатът остана непроменен, с което "зелените" на практика си гарантира място в първата шестица. В следващия кръг на 28 февруари футболистите на Александър Томаш предстои да влязат в здрава битка за третата позиция с отбора на "Левски". Срещата ще се играе от 17:30 на стадион "Георги Аспарухов".

"БЕРОЕ" - "ЕТЪР" 2:1

„Берое“: 12. Душан Перниш,3. Милен Желев,11. Иван Бандаловски,6. Иван Иванов,20. Матеус Леони,8. Карлос Охене,7. Мартин Райнов(к)(83' Серджиу Негрут),10. Борислав Цонев(80' Марко Адемович),71. Антон Карачанаков(58‘ Рубен Бригидо),77. Педро Еуженио,9. Мартин Камбуров;
Резерви:23. Георги Аргилашки,13. Емин Ахмед,16. Марко Адамович,18. Рубен Бригидо,5. Павел Виданов,28. Веселин Пенев,21. Серджиу Негрут

Старши треньор: Александър Томаш

„Етър“: 12. Денис Гргич,6. Георги Пашов,21. Венцислав Василев,16. Пламен Гълъбов,30. Димо Атанасов,5. Георги Сърмов (к),25. Аласан Мане(62‘ Ерик Почански),8. Румен Руменов(90' Никола Колев),70. Велко Батрович,11. Даниел Младенов(82' Иван Петков),89. Самб Бадара;

Резерви:1. Христо Иванов,92. Ерик Почански,73. Иван Иванов,9. Иван Петков,14. Иван Скерлев,