БНР | 01.03.2018 07:49:49 | 226

Гризман вкара 4 на "Леганес"

Антоан Гризман вкара и четирите гола за набиращия скорост отбор на "Атлетико" (Мадрид) при разгромната победа над "Леганес" с 4:0 в 26-ия кръг на Примера дивисион. Победата доближи дюшекчиите на 4 точки от "Барселона", която по-късно тази нощ гостува на "Лас Палмас". Каталунците водят с с 65, а на 3-ото място е "Реал" (Мадрид) с 51.

Прекрасното представяне на Гризман започна в 26-ата минута, когато получи топка от Коке и откри резултата. 10 минути преди края на полувремето той покачи на 2:0, след като вкара от фаул от ъгъла на наказателното поле. А 3:0 стана в 56-ата минута, след като с глава засече центриране от ляво на бека Фелипе Луис. Неговото първо попадение в мача се превърна в номер 100 за "Атлетико", а четвъртото в номер 103. То дойде в 67-ата минута след комбинация с Диего Коща.

Това е просто една поредна, но важна победа. Сега отиваме в Барселона в следващия кръг и се надяваме, че ще увеличим шансовете си за титла, заяви скромният френски голмайстор. Мисля, че имаме 13 мача до края на сезона и ще се опитаме да ги спечелим всичките, каза още Гризман.

Попитан дали ще остане в "Атлетико" и през лятото, а също така и как се чувства, след като феновете не останаха доволни от флирта му с "Манчестър Юнайтед", той отговори: В момента се чувствам добре, радвам се на играта. Предпочитам да правя грешки извън терена, отколкото на терена.

"Валенсия" не успя да спечели при гостуването си на "Атлетик" (Билбао) и трябваше да се задоволи с 1:1. Валенсианците останаха с 50 точки, а при успех щяха да свалят Реал от 3-ата позиция. За "Атлетик" (Билбао) продължава лъкатушенето и отборът е 12-и с 32 точки след само една победа в последните 7 мача.

В 23-ата минута момчетата на треньора Марселино откриха резултата с гол на Джофри Кондогбия, който се възползва от подаване на Феран Торес. В 36-ата минута щатният реализатор на баските Ариц Адурис пропусна дузпа, но четири минути след началото на второто полувреме дойде и изравняването с точен изстрел на поливалентния Оскар де Маркос, който този път игра като халф.

"Севиля" е на 5-о място с 42 точки вече, след като се наложи мъчно с 1:0 над последния "Малага". Единственото попадение вкара Хоакин Кореа в 15-ата минута след центриране на Нолито. Домакините от "Малага" имаха повече притежание на топката, но за цял мач ритнаха едва един път към вратата на Серхио Риго.

"Хетафе" утежни съдбата на "Депортиво" (Ла Коруня), който остава предпоследен след 3:0 в Мадрид. Анхел Родригес, Хорхе Молина и автогол на Енеко Боведа оформиха крайния резултат. Поражението остави Кларънс Зеедорф без победа в първите си четири мача начело на галисийци.