БНР | 03.03.2018 15:25:07 | 205

„Бърнли“ с първа победа от 12 мача

Отборът на „Бърнли“ записа първа победа в последните си 12 мача, след като надви „Евертън“ с 2:1 у дома в първи двубой от 29-ия кръг на Висшата лига.

Срещата на „Търф Моор“ започна добре за „карамелите“, които поведоха в 20-та минута чрез новото си попълнение Джен Тосун.

След почивката възпитаниците на Шон Дайш стигнаха до пълен обрат след голове на Ашли Барнс в 56-та и Крис Уд в 80-та минута. Малко преди края на редовното време централният защитник на гостите Ашли Уилямс получи директен червен картон за удар с лакът срещу Барнс и остави своите с човек по-малко.

След този успех "Бърнли" вече има 40 точки и заема седма позиция, докато съставът на "Евертън", за който това е пето поредно поражение далеч от дома, е на 9-то място с актив от 34 точки. /БГНЕС