БНР | 09.03.2018 06:18:05 | 100

"Арсенал" не остави много надежди на "Милан" за реванша в Лондон

Арсенал сложи край на серията си от четири последователни загуби във всички турнир с впечатляващ успех с 2:0 над Милан като гост в първи мач от осминафиналите в Лига Европа.

"Артилеристите" стигнаха до успеха с голове на Хенрик Мхитарян и Аарън Рамзи през първото полувреме, а само късметът, някои добри изяви на Джанлуиджи Донарума и гредата ги лишиха от по-убедителен успех.

Още в осмата минута Мхитарян можеше да открие резултата, но удърът му по диагонал мина на сантиметри от страничната греда. В 15-ата минута обаче арменецът поправи неточността си и с кинжален удар с десния крак и лек рикушет прати топката във вратата на Милан за 1:0.

Бившият играч на Манчестър Юнайтед продължи да бъде изключително деен по лявото крило на атаката на Арсенал и в първата минута на добавеното време на първата част нацели напречната греда на вратата на Донарума.

Секунди по-късно обаче късметът не успя да спаси Милан от втори гол. Грешка в отбраната на домакините позволи на Аарън Рамзи да се озове очи в очи с Донарума и за уелсеца остана най-лесно - да заобиколи падналия страж на Милан и да вкара втория гол в мача.