БНР | 11.03.2018 13:37:59 | 276

„Витоша“ и „Септември“ с нулево равенство

„Витоша“ и „Септември“ завършиха 0:0 в среща от 25-ия кръг на Първа професионална лига.

Футболистите на Костадин Ангелов отново не успяха да постигнат първа победата и заемат последно място със седем точки, а гостите от „Септември“ с 28 пункта са на осма позиция в класирането.

В началото на срещата голови положения липсваха. Вратарят на „Витоша“ Християн Василев на два пъти показа несигурност и създаде напрежение за съотборниците си.

В 19-ата минута Четин Садула със силен удар затрудни максимално Валентин Галев. Малко след това и Стефан Христов можеше да изведе домакините напред, но стреля над вратата.

„Септември отговори с изстрел от разстояние на Борис Галчев, който попадна право в ръцете на Християн Василев.

Най-спорният момент в срещата дойде в 41-ата минута, когато Мартин Тошев се измъкна зад защитата на „Витоша“ и прати топката в мрежата.

Страничният съдия обаче маркира засада, макар и със закъснение. Телевизионните повторения показаха, че попадението е отменено неправилно.

В 56-ата минута Четин Садула се измъкна отдясно и центрира към резервата Григор Долапчиев, който от непосредствена близост стреля неточно с глава.