БНР | 11.03.2018 17:45:53 | 269

„Левски“ не успя да победи „Етър“ у дома

„Левски“ и „Етър“ завършиха 1:1 в мач от 25-ия кръг на Първа футболна лига, след като "сините" пропуснаха дузпа в 4-ата минута на добавеното време.

Това остави тима на Делио Роси на трето място в класирането с изоставане от десет точки от ЦСКА-София, докато „Етър“ е предпоследен.

„Левски“ създаде две много добри положения още в първите пет минути, като и при двете опасности дейно участие имаше Паулиньо.

Бразилецът подаде първо на Кабрал и той се забави с удара, а след това проби по лявото крило и пусна топката на дузпата за Ривалдиньо, който обаче реши да я спре, вместо да стреля с едно докосване.

Неговият удар беше слаб, а Христо Иванов го улови без особени проблеми.

„Левски“ беше близо до гол и в 14-ата минута, когато Афонсо Фигейредо центрира в наказателното поле и Филипе Нашименто засече топката със странична ножица, но я изпрати над напречната греда.

„Етър“ удари греда в 37-ата минута. Иван Стоянов догони почти изгубена топка и центрира в наказателното поле, а Сам Бадара я насочи към вратата с глава.

Сигурен че топката ще излезе в аут, Николай Кръстев не игра с нея, а тя се удари в напречната греда и се върна пред него. Там обаче беше Давид Яблонски, който я изчисти далеч от вратата.

Николай Кръстев допусна нова грешка, след като изпусна топката при центриране в 62-ата минута и тя попадна на крака на Велко Батрович, който даде аванс на гостите.

„Левски“ изравни в 72-ата минута, когато Паулиньо подаде към Серджиу Буш в наказателното поле и въпреки че Христо Иванов спаси първия удар, румънецът вкара на добавка за 1:1.

След това "сините" натиснаха и получиха дузпа в четвъртата минута на добавеното време, но Филипе Нашименто стреля встрани от вратата.