БНР | 13.03.2018 08:52:31 | 258

Винъс Уилямс победи сестра си Серина

Винъс Уилямс се класира за осминафиналите на силния тенис турнир в Индиън Уелс, след като в трети кръг надделя над по-малката си сестра Серина с 6:3, 6:4 след час и 24 минути игра.

Това бе мач номер 29 помежду им, като Винъс постигна своята 12-а победа над носителката на 23 титли от Големия шлем. Това бе и най-ранната фаза, на която двете се сблъскват от 1998 година насам, когато се изправят една срещу друга във втори кръг на Откритото първенство на Австралия.

Въпреки че бе спечелила осем от последните девет срещи помежду им, завърналата се наскоро на корта Серина не успя да се противопостави на по-голямата си сестра. След равностойно начало на срещата Винъс успя да пробие в шестия гейм за 4-2 и до края не изпусна водачеството. За това помогнаха и многото непредизвикани грешки от страна на Серина – общо 17 в първия сет.

За радост на феновете по трибуните втората част бе далеч по-оспорвана. Винъс започна повече от солидно, повеждайки с 3-0 след два ранни пробива, но нейната съперничка успя да върне единия брейк за 3-1. Последваха размяна на нови пробиви, но в крайна сметка по-голямата от сестрите успя да задържи преднината си и да затвори мача при 6-4.

„Нивото на Серина е много високо и за мен бе наистина трудно да приключа мача. Може би роля за победата ми изигра фактът, че през последната година изиграх повече мачове и това оказа своето влияние“, заяви след мача Винъс, която в следващата фаза ще срещне латвийката Анастасия Севастова.

За осминафиналите се класираха още испанската Карла Суарес Наваро, която се справи с четвъртата поставена Елина Свитолина от Украйна със 7:5, 6:3, както и 20-годишната рускиня Дария Касаткина, надделяла с 6:4, 6:3 над шампионката от Ю Ес Оупън Слоун Стивънс.