БНР | 13.03.2018 22:21:08 | 146

"Рома" на четвъртфинал в Шампионска лига

Отборът на "Рома" победи у дома "Шахтьор" (Донецк) с 1:0 в реванша им от 1/8-финалите на Шампионската лига по футбол на Европа и се класира напред с общ резултат 2:2 и повече голове на чужд терен. "Рома" загуби с 1:2 в първата среща, но победата с 1:0 ги прати на четвъртфинал на турнира за първи път от 10 години насам.

Още в първите секунди Един Джеко имаше възможност да открие резултата след пас на Раджа Наинголан, но шутира слабо и вратарят Андрей Пятов спаси. В 9-ата минута Алесандро Флоренци изби топката с глава при центриране и тя мина близо до гредата.

Малко след почивката домакините поведоха, след като Кевин Строотман изведе Един Джеко в 52-ата минута зад защитата и босненският голмайстор с едно докосване я промуши между краката на вратаря за 1:0. След това Джеко имаше още два шанса да удвои аванса на "Рома", но и в двата случая не намери целта.

В 79-ата минута "Шахтьор" остана с човек по малко, след като Иван Ордец си изкара директен червен картон за задържане на Джеко. Въпреки това "Шахтьор" натисна в последните минути, но домакините успяха да се справят и не допуснаха изравняване.