БНР | 14.03.2018 19:31:31 | 286

"Байерн" довърши "Бешикташ"

"Байерн" (Мюнхен) се класира за седми пореден път за четвъртфиналите на Шампионската лига по футбол. "Баварците" победиха като гост "Бешикташ" с 3:1 в срещата-реванш от осминафиналите и след успеха в първия мач с 5:0 продължават напред в турнира с общ резултат 8:1.

Тиаго Алкантара откри резултата за Байерн още в 18-ата минута, след като получи чудесен пас от Томас Мюлер. Десет минути преди края на първото полувреме обаче той се контузи и беше заменен принудително от Хамес Родригес. Секунди след началото на втората част Гьокхан Гьонюл си отбеляза автогол. Рафиня центрира остро отдясно и Гьонюл заби топката в собствената си врата при опит да я изчисти.

В 59-ата минута Вагнер Лав отбеляза единственото попадение за Бешикташ в двата двубоя. Резервата Сандро Вагнер оформи крайното 3:1 за Байерн шест минути преди края на мача.

ова е рекордна 11-а поредна победа за германския тим в Шампионската лига под ръководството на Юп Хайнкес, който изведе тима до трофея през 2013 година. "Байерн" може да си осигури шеста поредна титла в Бундеслигата още този уикенд.