БНР | 15.03.2018 05:44:17 | 101

„Монтана“ загуби гостуването си в Черна гора

„Монтана“ загуби като гост от „Будучност“ (Черна гора) с 63:76 точки в среща от последния кръг на редовния сезон в Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Така възпитаничките на Стефан Михайлов завършват на трето място в крайното класирането.

„Будучност“ е начело в класирането преди последния мач днес между „Трешневка“ (Хърватия) и „Целие“ (Словения).

Тази среща имаше значение единствено за крайното подреждане, тъй като и двата тима вече са си осигурили място във Финалната четворка, която ще се проведе в Монтана през следващата седмица.

Там ще играят още „Целе“ и „Цървена Звезда“ (Сърбия).

Българките изиграха силна втора част и на почивката имаха аванс от 37:33, но домакините спечелиха мача, след като взеха последната четвърт с 23:9.

За „Монтана“ се отличиха Сара Бут с 18 точки и Радостина Димитрова със 17 точки.

По 22 точки за победителките реализираха Божица Муйович и Мари Лашоун Малоун.