БНР | 15.03.2018 05:50:16 | 188

„Рилски спортист“ с драматичен успех в Македония

„Рилски спортист“ победи като гост „Блокотехна“ (Македония) с 85:84 точки в драматична среща от последния кръг на редовния сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Така възпитаниците на Людмил Хаджисотиров завършиха на първо място в класирането с 11 победи и само една загуба, а „Блокотехна“ остана на второ място с 10:2.

И двата отбора се класират директно за финалната четворка на турнира.

„Рилски спортист“ ще играе на полуфиналите срещу победителя от мача между „Академик“ (Пловдив) и „Башкими“, а „Блокотехна“ ще се изправи срещу победителя от двойката „Левски“ – „Тирана“.

Двата отбора изиграха изключително равностоен мач. „Рилски спортист“ все пак успя да поведе с 43:31 малко преди почивката, но домакините отговориха със серия от 8:0 за 43:39 на полувремето.

Всичко в мача се реши пет секунди преди сирената, когато Травис Тейлър направи забивка за 85:84 и беше фаулиран, но изпусна наказателния удар.

Със сирената за домакините Данило Миятович пропусна от тройката.

За българския тим Дерек Райт завърши с 23 точки и 7 асистенции, 19 точки вкара Травис Тейлър, а 16 точки реализира Еван Равънел.

За „Блокотехна“ най-резултатен беше Антон Казарновски с 21 точки, 20 точки добави Данило Миятович.