БНР | 15.03.2018 07:29:30 | 198

Федерер на четвъртфинал без загубен сет

Световният номер едно Роджър Федерер се класира на четвъртфиналите на „Мастърс 1000“ турнира в Индиън Уелс, щата Калифорния.

Швейцарецът преодоля Жереми Шарди от Франция със 7:5, 6:3 и записа 15-а поредна победа за годината, като продължава в състезанието без загубен сет.

Носителят на 20 титли от Големия шлем пробив в 11-ия гейм на първата част и след това на свой сервис затвори сета. Във втория по същия сценарий Федерер направи брейк за 5:3 и след това спечели двубоя.

„Титлата в Австралия беше отплата за тежкия труд. В Ротердам също беше страхотно, не само защото стигнах полуфинала и станах №1, но и защото спечелих турнира. Сега съм доволен, че спечелих три мача. Защото в турнири като този в Индиън Уелс никога не можеш да си сигурен какво да очакваш. Така че съм щастлив“, коментира 36-годишният Роджър.

Следващият съперник на Федерер е южнокореецът Хьон Чун, който победи Пабло Куевас от Уругвай с 6:1, 6:3. Двамата се срещнаха на полуфинала на Откритото първенство на Австралия, когато младият азиатец се отказа заради болезнени мазоли на краката.

Продължава и непоставеният Борна Чорич. Хърватинът изстреля девет аса за победата над американеца Тейлър Фриц с 6:2, 6:7(6), 6:4.

Следващият му съперник ще бъде южноафриканецът Кевин Андерсън, който отстрани Пабло Кареньо Буста от Испания след 4:6, 6:3, 7:6(6).

Труден успех записа и Хуан Мартин дел Потро. Той спечели аржентинското дерби срещу Леонардо Майер след обрат с 3:6, 7:6(2), 6:3.