БНР | 16.03.2018 14:06:34 | 130

Димитър Бърдарски с титла в многобоя на държавното първенство по спортна гимнастика в Пловдив

Димитър Бърдарски спечели титлата в многобоя при мъжете на държавното лично-отборно първенство за Купа България по спортна гимнастика, което се провежда в зала "Строител" в Пловдив. Състезателят на клуб „А-Гим“ събра сбор от 78.150 точки, което му стигна до златния медал. Втори е Светослав Ангелов (ЦСКА) със 77.150 точки, а трети - Христос Маринов (Стрийт Уоркаут България) със 76.800 точки.

Отборно при мъжете шампион стана „А-Гим“, следван от „Стрийт Уоркаут“, ЦСКА и „Черноморски юнак“ (Варна). При младежите и при юношите старша възраст в тимовата надпревара  шампиони станаха съставите  на „Черноморски юнак“ (Варна), а втори са състезателите от ЦСКА.

Титлата в многобоя при младежите стана притежание на Георги Иванов „Торнадо“ със 74.45 точки, а след него останаха Радослав Рачев „Черноморски юнак“ със 72.50 точки и Владимир Хантов „Левски Спартак 08“ със 71.55 точки.

Шампион в многобоя при юноши старша възраст стана Теодор Трифонов „Светкавица“ със 75.70 точки, а втори и трети са съответно Живко Стоянов „Черноморски юнак“ със 70.40 точки и Бойко Иванов „Любчо Солачки“ със 70.25 точки.