БНР | 17.03.2018 17:55:11 | 218

„Ботев“ вкара 3 гола на „Дунав“ накрая

Отборът на „Ботев“ (Пловдив) победи с 3:0 „Дунав“ (Русе) в мач от 26-ия кръг на Първа лига по футбол. Головете паднаха през второто полувреме, като два отбеляза бразилецът Жоао Паоло (68 и 79 мин), а веднъж точен бе Тодор Неделев (74).

Домакините започнаха по-активно и още във втората минута Жоао Паоло проби опасно, стреля, но топката бе избита от Мартин Ковачев. Русенци отвърнаха с опасна атака пет минути по-късно, когато Бирсент Карагерен шутира от 12 метра, но Иван Чворович изчисти коженото кълбо с крак. Играта продължи с разменени атаки към двете врати.

В 16-ата минута Густав Афонсо от „канарчетата“ получи пас от дълбочина излезе сам срещу Мартин Луков, стреля, но стражът на „Дунав“ изби топката в ъглов удар. След неговото изпълнение топката попадна в Радослав Терзиев, който я продължи към Тодор Неделев, чийто изстрел обаче бе блокиран. Три минути по-късно Божидар Васев центрира опасно, но Пламен Димов изчисти коженото кълбо в ъглов удар. В 33-ата минута Серкан Юсеин стреля неточно от удобна позиция. Две минути преди почивката Диого Кампос не успя да вкара гол след удар с глава от чиста позиция. В началото на втората част домакините пропуснаха отлична възможност да поведат в резултата. В 49-ата минута Лазар Марин центрира отляво, но Тодор Неделев не успя да засече топката на празна врата.

Феновете на „Дунав“ пък издигнаха плакат „Искаме Ботев на Колежа“ и бяха бурно приветствани от „жълто-черните“ запалянковци, които искат клубния стадион „Христо Ботев“ в Пловдив да бъде изграден и любимците им отново да играят на него. Привържениците на „канарчетата“ пък издигнаха плакат „Криви сметки без кръчмар“, подкрепяйки по този начин старши треньора Николай Киров и помощниците му.

В 65-ата минута Тодор Неделев центрира, Стивън Петков отрази удар с глава, но топката направи парабола и не влезе във вратата на съперника. Настойчивостта на „жълто-черните“ даде резултат в 68-ата минута. Тогава Густаво Афонсо пое топката, подаде на Жоао Паоло, който с удар по диагонала откри за 1:0. Две минути по-късно Васил Шопов от гостите пропусна да изравни от удобна позиция. Неделев покачи на 2:0 с красив гол след удар от 30 метра. Три минути по-късно Стивън Петков пропусна да се разпише от чиста позиция. Жоао Паоло окончателно довърши гостите с втория си гол в 79-ата минута, когато се разписа за 3:0 след самостоятелна акция и удар по земя. В 84-ата минута Васил Шопов от „Дунав“ можеше да намали резултата, след като излезе сам срещу Иван Чворович, прехвърли го, но топката излезе в аут. В 89-ата минута Тодор Неделев пропусна да се разпише за втори път от изгодна позиция.

В първия мач за деня „Берое“ и „Витоша“ (Бистрица) завършиха 0:0.