БНР | 18.03.2018 15:31:38 | 220

ЦСКА - София бие с 1:0 "Левски" в дъжда

С гол на Фернандо Каранга ЦСКА - София победи "Левски" с 1:0 в дербито от 26-ия кръг на Първа професионална футболна лига.
Бразилецът отбеляза пет минути преди края на мача. Срещата на националния стадион "Васил Левски" започна под проливен дъжд, което затрудни максимално футболистите на двата отбора и единоборствата преобладаваха за разлика от головите положения. За цял мач двата отбора отправиха едва по един точен удар в очертанията на вратата - Станислав Костов за "Левски" и Фернандо Каранга при гола за ЦСКА.
Отборът на "Левски" започна по-агресивно и създаде първата голова ситуация в 5-а минута, когато Габриел Обертан намери топката от въздуха, но стреля покрай вратата.
ЦСКА - София можеше да отбележи в 24-а минута, когато Тиаго едва не пресече лоша върната топка от Яблонски към вратаря Митрев. Каранга също можеше да се разпише, но негов удар с глава не намери рамката на вратата.
Минута преди края на първата част Станислав Костов проби в наказателното поле, но ударът му от малък ъгъл бе спасен от вратаря на ЦСКА - Сохия Черниаускас.
Битката в локвите преобладаваше и през второто полувреме. Единоборствата изобилстваха, но чисто футболните моменти бяха малко.
Тиаго и Малинов опитаха далечни удари за ЦСКА, но не намериха рамката на вратата.
Към края темпото на играта спадна и двубоят отиваше към логично нулево равенство, но пет минути преди края ЦСКА - София дочака своя миг. Тиаго Родригес центрира от фаул, топката премина през куп от играчи, а Фернандо Каранга отклони кълбото и то влезе в мрежата - 1:0 за ЦСКА - София.