БНР | 18.03.2018 18:41:38 | 224

"Лудогорец" разгроми с 6:0 "Етър"

Отборът на "Лудогорец" постигна разгромна победа с 6:0 като гост срещу състава на "Етър" в среща от 26-ия кръг в Първа професионална футболна лига. Шампионите от Разград вкараха по три гола в двете полувремена на стадион "Ивайло" във Велико Търново. Още в петата минута Клаудиу Кешерю се разписа отблизо след асистенция на Върджил Мисиджан и заучено изпълнение на свободен удар. В 24-ата минута Мисиджан направи резултата 2:0 с техничен удар след извеждащо подаване на Марселиньо.
В 39-ата минута отново Мисиджан се разписа със силен удар след технично подаване на Вандерсон.
В първата минута на втората част Самб Бадара не успя да се възползва от грешка на Сисиньо, но ударът му беше спасен от вратаря Ренан.
В 58-ата минута Абел Анисе със силен далечен удар реализира четвъртия гол във вратата на "Етър".
В 74-ата минута румънецът Кешерю се възползва от нова грешка в отбраната на домакините и отново се разписа в мрежата зад Христо Иванов.
Две минути преди края на редовното време влезлият като резерва Якуб Швиерчок вкара първия си гол с екипа на "Лудогорец", оформяйки разгрома с 6:0.
"Лудогорец" лидер след края на редовния сезон. Разградчани имат актив от 66 точки на първото място. "Етър" заема 13-та позиция с 21 точки и ще играе във втората осмица в шампионата.