БНР | 18.03.2018 18:48:40 | 84

"Локомотив" Пловдив победи "Черно море" във Варна

Отборът на "Локомотив" Пловдив победи като гост тима на "Черно море" с минималното 1:0 в мач от 26-тия кръг на Първа професионална футболна лига. Със загубата "Черно море" е без успех във Варна 11-ти мач. В първенството варненци нямат победа от 10 мача, като последният им успех бе през ноември при гостуването на "Дунав".
Първата сериозна ситуация бе за гостите в 12-та минута, когато Анте Аралица стрела много опасно от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата. В 15-та минута след  центриране от корнер Димо Бакалов засече топката с глава, но за късмет на домакините тя мина встрани от вратата. В 20-та минута Аристот Ндонгала стреля от около 20-тина метра, но топката попадна в ръцете на вратаря на "Локомотив" Антони Милина.
Гостите поведоха в резултата в 29-та минута. След центриране от корнер топката бе изчистена и попадна у Абделхаким Буна, който я овладя и с удар през куп от играчи вкара за 1:0. До края на полувремето домакините можеха да изравнят, но след удара на Мехди Фенуш в 42-та минута топката премина на сантиметри в аут.
През втората част домакините бяха по-активният отбор, но не успяваха да създадат чисти голови ситуации. Гостите от Пловдив, водени от Бруно Акрапович, разчитаха на епизодични контраатаки. В 87-та минута "Локомотив" остана с 10 души на терена, след като в рамките на няколко секунди Димо Бакалов получи два жълти и съответно червен картон.