БНР | 18.03.2018 20:48:14 | 448

"Байерн" с трета загуба в Германия

Шампионът "Байерн" Мюнхен допусна третото си поражение в германското футболно първенство. В среща от 27-ия кръг лидерът в класирането загуби с 1:2 като гост срещу "Лайпциг".
Сандро Вагнер с глава даде аванс в полза на баварците още в 12-ата минута след центриране на Хамес Родригес.
Набил Кейта изравни в 37-ата минута, а влезлият като резерва Тимо Вернер реализира победния гол в 56-ата минута след асистенция на Кейта.
Звездата на гостите Роберт Левандовски се появи на терена 20 минути преди края на редовното време, но не успя да промени крайния резултат в срещата.
Отборът на "Лайпциг" постигна исторически първи успех срещу "Байерн" в своята история и прекъсна серия от четири последователни срещи без победа.
Грандът от Мюнхен е на първо място в класирането с актив от 66 точки, докато "Лайпциг" заема шестата позиция до момента с 43 спечелени точки. В другите два мача от днес: "Борусия" Дортмунд - "Хановер" 1:0 и "Кьолн" - "Байер" Леверкузен 2:0.