БНР | 18.03.2018 21:23:10 | 127

Соколов на полуфинал в Италия, бележи 30 точки

Цветан Соколов и съотборниците му от шампиона "Кучине Лубе " (Чивитанова) се класираха за полуфиналните плейофи в италианската волейболна Суперлига след успех като гости над "Уиксо ЛПР" (Пиаченца) с 3:2 гейма във втория мач от четвъртфиналите и спечелиха серията с 2:0 успеха. За домакините игра капитанът на България Виктор Йосифов.

Соколов записа блестящ мач и бе над всички с 30 точки за успеха на гостите. Османи Хуанторена добави още 22 точки. За най-полезен играч (MVP) на мача обаче бе определен американският разпределител Мика Кристенсън.

Виктор Йосифов завърши с 10 точки за домакините, а най-резултатни за тях бяха френският национал Тревор Клевено и кубинецът Леонел Маршал съответно с 16 и 15 точки. Виктор Йосифов и съотборниците му от "Пиаченца" продължават битка в плейофите за пето място, даващо право на участие в третия по сила евротурнир Чалъндж къп.