БНР | 23.03.2018 19:14:30 | 378

Националите загубиха от Босна в Разград

България загуби от Босна и Херцеговина с 0:1 в контролна футболна среща, играна на "Лудогорец Арена" в Разград. При студено време и малобройна публика избраниците на селекционера Петър Хубчев не впечатлиха с изявите си и загубиха първия си мач през 2018 година. Автогол на Васил Божиков в 20-а минута се оказа единственото попадение в мача и то донесе успеха на гостите.

Българите завършиха с намален състав след червен картон на резервата Мартин Райнов, който успя да си изкара два жълти картона за 25 минути на терена и напусна преждевременно игрището. Българският отбор имаше териториално превъзходство през първото полувреме и привидно диктуваше темпото, но трудно създаваха голови ситуации.

Гостите, в чиито редици се отличаваха имената на Един Джеко от "Рома" и Миралем Пянич от "Ювентус", поведоха още с първата си по-сериозна атака. Попадението падна в 20-а минута, когато Колашинац центрира остро от ляво, Кодро засече топката и след рикошет в тялото на Васил Божиков влезе в мрежата - 0:1.

Последваха добри атаки за България, но вратарят на Босна Ибрахим Шехич се намеси умело след удари на Георги Миланов и Михаил Александров. Четири минути преди почивката Кенан Кодро направи фрапантен пропуск, след като получи топката от дясно, но от 4-5 метра прати топката в аут.

След почивката и двата отбора свалиха оборотите и интересните моменти пред двете врати на практика липсваха. В 63-а минута селекционерът Петър Хубчев пусна в игра Кирил Десподов, Мартин Райнов и Симеон Славчев и веднага след това българите организираха опасна атака, завършила с удар на Десподов, но вратарят Шехич спаси.

В 88-а минута Мартин Райнов опита да вкара топката с ръка, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

България - Босна и Херцеговина  0:1 (0:1)
0:1 Васил Божиков 20-автогол

България: Пламен Илиев, Васил Божиков , Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски (75-Страхил Попов), Петър Занев (81-Тодор Неделев), Георги Костадинов, Михаил Александров, Георги Миланов (63-Мартин Райнов), Ивайло Чочев (63-Симеон Славчев), Ивелин Попов, Спас Делев 63-Кирил Десподов)

Босна и Херцеговина: Ибрахим Шехич, Самир Мемишевич, Ермин Бичакчич, Ервин Зуканович, Сеад Колашинац, Мухамед Бешич (84-Гойко Чимирот), Елвис Шарич (46-Харис Медунянин), Миралем Пянич, Кенан Кодро (46-Дени Милошевич), Харис Дулевич (69-Горан Закарич), Един Джеко (76-Смаил Превляк)