БНР | 24.03.2018 07:41:13 | 230

Първа победа за Станимир Стоилов като наставник на Казахстан

Станимир Стоилов записа първа победа при дебюта си начело на националния отбор на Казахстан. Селекцията на българският специален се наложи с 3:2 при гостуването срещу финалиста на Евро 2016 Унгария.

Футболистите на бившият национален селекционер започнаха ударно срещата и попариха домакините, като поведоха с 2:0 още до 10-а минута. Роман Муртазаев откри резултата в 6-та минута, а четири по-късно Бактиор Зайнутдинов удвои преднината на тима. Адам Салай върна един гол за Унгария в 21-а минута, но до почивката Йеркебулан Сейдахмет върна аванса от две попадения за Казахстан. Крищиан Немет отбеляза втори гол за Унгария в средата на второто полувреме и фиксира крайното 3:2.

Отборът на Стоилов е на лагер в Будапеща, а във понеделник ще срещне тима на България в контрола на стадион "Панчо Арена" във Ферчут.

"Доволен съм от организацията и дисциплината в нашия отбор. Исках от играчите да бъдат активни и в двете фази - атака и защита, така и се получи. Победата ще ни даде самочувствие и футболистите ще вярват повече в своите възможности", коментира Станимир Стоилов след победата над Унгария.