БНР | 31.03.2018 13:28:45 | 207

"Рома" не успя да вземе максимума при гостуването на "Болоня"

Рома завърши 1:1 при гостуването си на Болоня в първа среща от 30-ия кръг в Серия А, като ветеранът Един Джеко трябваше да влезе от пейката, за да осигури точката.

Римските вълци са на 3-о място с 60 точки осем кръга преди края и изглеждат като сигурни на тази позиция.

Ерик Пулгар откри резултата за Болоня с нисък удар по земята в 18-ата минута, гостите леко вдигнаха оборотите и в 29-ата Кевин Строотман удари страничната греда. В 76-ата минута все пак се стигна до изравняване, дело на Един Джеко, който влезе като смяна, но беше най-съобразителен при центриране на Диего Пероти и прати топката в мрежата.

Рома води с 5 точки пред Интер (Милано), който играе като домакин с Верона по-късно днес, и също така има мач повече. Още една точка по-назад е 5-ият Лацио.

Лидерът Ювентус затваря кръга днес вечерта с дерби срещу Миран у дома.