БНР | 01.04.2018 06:05:10 | 171

"Барселона" се спаси от загуба срещу "Севиля"

С голове на Луис Суарес и Лионел Меси в последните две минути на мача Барселона се спаси от загуба при визитата на Севиля и завърши 2:2.

Меси стартира мача от пейката и видя как домакините излизат напред в резултата в 36-ата минута, когато Франко Васкес овладя топката след подаване на Хоакин Кореа и прати топката зад вратаря. Пет минути след началото на второто домакините вече имаха преднина от два гола. Луис Мюриел продължава с добрите си игри и се разписа след добавка, като преди това Марк Андре тер Щеген отрази удар на Серхио Ескудеро.

Севиля може би се виждаха като победители, но влизането на Меси донесе реална полза за гостите, които овладяха инициативата. Той създаде ситуация в 88-ата минута за Суарес, от която уругвайският нападател не сбърка. Минута по-късно аржентинецът комбинира с Коутиньо, който му върна и точният му изстрел намери за втори път мрежата 2:2.

Днес Атлетико Мадрид има шанса да скъси дистанцията на 9 точки, ако победи Депортиво (Ла Коруня). Но има само осем кръга преди края и за каталунците няма да бъде невъзможно да запазят водачеството си.

Севиля има шанса да покаже отново добро лице на европейска сцена във вторник, когато приема Байерн (Мюнхен) в първи четвъртфинал в Шампионската лига.