БНР | 01.04.2018 06:10:56 | 364

"Ювентус" с важен успех срещу "Милан"

Ювентус отново поведе с 4 точки преднина в Калчото, след като прекърши Милан с 3:1 в 30-ия кръг.

Няколко часа по-рано Наполи завърши само 1:1 при визитата на скромния тим на Сасуоло. Юве има 78 точки, а Наполи е със 74. Трети е Рома с 60, следвана от Интер с 58, Лацио с 57 и Милан с 50.

Пауло Дибала откри резултата още в 8-ата минута, след като с удар извън наказателното поле намери десния ъгъл. Вратарят Донарума не успя да реагира по най-добрия начин, след като минути по-рано спаси друг опасен изстрел, но на Гонсало Игуаин.

20 минути по-късно Леонардо Бонучи наказа бианконерите, след като се разписа след центриране от корнер и направи 1:1, за да сложи край на серията от 10 поредни мача без допуснато попадение. В 55-ата минута Джанлуиджи Буфон предотврати нов гол за Милан, макар и с помощта на гредата. Ударът на Хакан Чалханоглу беше избит от опитния вратар, след това се отклони в гредата.

Но въпреки тези шансове в края на мача Юве показа, че е по-опитният и рутиниран отбор. Хуан Куадрадо, който тъкмо се върна след операция, направи 2:1 в 79-ата минута, а германският полузащитник Сами Кедира оформи крайното 3:1 в 87-ата. Кедира асистира и за второто попадение, след като получи топката на левия фланг, центрира, а Куадрадо изпревари защитник на Милан и с глава я прати в мрежата. От същото място подаде Дибала за втория гол, но този път върна топката към центъра на наказателното поле. Отсеченият удар на Кедира, насочен и точно до гредата, не остави шанс на Донарума.