БНР | 05.04.2018 18:08:50 | 261

Англичанин с два гола за "Пирин"

Отборът на "Пирин" Благоевград победи с 3:1 като гост "Витоша" Бистрица в среща от 28-мия кръг на Първа професионална лига - втора осмица. Със спечелените 3 точки футболистите на Милен Радуканов събраха 29 и остава на трето място в група "А" на плейофите, докато "Витоша" е на последната четвърта позиция с 9 пункта. Англичанинът Флорент Боджадж отбеляза два гола за успеха на "Пирин", третото попадение бе дело на Анти Рения. За "Витоша" точен бе Стефан Христов.

Радослав Кирилов можеше да изведе гостите напред, но стреля неточно. В 23-ата минута отново той получи добра възможност и отново пропусна. Три минути по-късно "Витоша" поведе в резултата. Григор Долапчиев стигна до топката в наказателното поле и подаде към Стефан Христов, който отблизо прати топката в мрежата.
В продължението на първата част Флорент Боджадж засече с глава центриране на Конър Хендерсън за 1:1.
След подновяването на играта двата тима заиграха отворено. В 59-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Долапчиев, който обаче нацели горната греда.
В 70-ата минута гостите стигнаха до пълен обрат. Хендерсън изведе Йорданов в наказателното поле, който пусна остър пас към Боджадж и направи 1:2. Седем минути преди края на срещата се стигна и до трети гол за "Пирин". Отново Хендерсън центрира в наказателното поле на домакините и след меле Анти Рениа оформи крайното 3:1.