БНР | 06.04.2018 11:19:22 | 231

Марит Бьорген сложи край на кариерата си

Норвежката ски бегачка Марти Бьорген обяви, че слага край на богатата си професионална кариера. 38-годишната легенда се представи изключително на Зимните олимпийски игри в Пьончан през февруари, като спечели пет медала и по този начин увеличи сметката си на общо 15 олимпийски медала, рекорд при мъжете и жените в зимните спортове.

„Усещам, че вече нямам нужната мотивация, за да дам 100 процента от себе си за още един сезон. Затова слагам край", обяви Бьорген пред местната телевизия NRK.

Ски бегачката бе с основна заслуга страната ѝ да спечели класирането по медали в Пьончан. Бьорген има осем златни, четири сребърни и три бронзови медала от Олимпиади, 18 световни титли и още осем медала от Световни първенства, както и 114 победи за Световната купа, където четири пъти е ставала шампионка.

Тя е вторият легендарен норвежки спортист, който слага край на кариерата си през тази седмица, след като във вторник това стори биатлонистът Оле Ейнар Бьорндален.