БНР | 06.04.2018 16:56:53 | 255

„Лудогорец“ с победа над ЦСКА-София

„Лудогорец“ победи с 3:2 ЦСКА-София в среща от втората фаза на футболното ни първенство. Кирил Десподов изведе гостите напред след изпълнение на пряк свободен удар във втората минута от добавеното време на първата част. В 51-ата минута резервата Якуб Шверчок изравни. Последва червен картон на Жеферсон, а в 71-ата минута Рубен Пинто отново изведе „червените“ напред. В 85-ата минута Клаудиу Кешерю отново изравни, а Якуб Швиерчок донесе пълен обрат три минути по-късно.

Петър Колев – помощник треньор на „Лудогорец“: "Стана английски мач. Благодаря на играчите, че намериха сили да обърнат два пъти развоя на мача. Бяхме мотивирани, дори леко пренавити, като се има предвид, че мачът беше важен за нас. Тази преднина от 6 точки ще ни даде спокойствие до края. Имаме добър психологически аванс, но още нищо не е решено. Допуснахме единствена колективна грешка в защита и получихме втория гол и то при числен превес за нас. Видях отборен дух, емоция, жар. Тренирали сме и вариант да играем с двама нападатели, изключително добро включване на Швиерчок. Второто беше неговото полувреме. Първоначалните данни са за доста тежка контузия на Анисе. Тази победа е за него, идват тежки месеци за Анисе и дано тази победа го зарадва."

Стамен Белчев – старши треньор на ЦСКА-София:  "До червения картон играта беше равностойна. Постъпката на Жеферсон предреши мача. В последните минути не можахме да се справим там, където имаме проблем - центъра на отбраната. Преди мача си говорихме, че трябва да си сдържаме емоциите, но Дяков използва подходящ момент и провокира нашия състезател. Шест точки са много и малко. В плейофите всеки може да загуби. Ако направим серия без загуба, накрая ще празнуваме. Десподов стъпи накриво и контузи глезена си и затова го смених."