БНР | 11.04.2018 18:08:50 | 100

„Берое“ надигра „Балкан с 91:66 точки

„Берое“ (Стара Загора) постигна убедителна победа над гостуващия му „Балкан“ (Ботевград) с 91:66 точки в среща от 24-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Любомир Минчев поеха контрола върху мача още в края на първата четвърт и до финалната сирена не изпуснаха водачеството в резултата.

Със силни шест минути преди почивката и серия от 19:5 старозагорци завършиха първото полувреме с преднина 47:29, а в третата четвърт авансът на домакините премина и 20 точки при 73:51.

В последната част мачът се доиграваше и „Балкан“ допусна пето поражение в 21 мача, което остави отбора на четвъртото място в подреждането.

Лидери са „Рилски спортист“ и „Академик“ (Пловдив) с по 16 успеха и по 6 загуби.