БНР | 12.04.2018 11:48:36 | 273

Юношите спечелиха контролата срещу Армения

Воденият от Ангел Стойков национален отбор до 18 години (родени 2000-2001 година) направи пълен обрат и спечели втората си контрола с Армения с 4:2. Срещата се игра на Националната футболна база „Бояна“.

Гостите започнаха отлично мача като успяха бързо да поведат с 2:0. Още в 34 секунда Григорян изведе Армения напред след колективно невнимание в защитата на България. Четири минути по-късно арменците стигнаха до втори гол. Ерик Азизян шутира силно по диагонала, за да преодолее вратаря Ангелов. Това бе и крайният резултат за първата част.

През втората част “лъвовете” промениха коренно игровото си поведение и с много сина игра започнаха да притискат съперника. Никола Борисов намали разликата в резултата в 56-ата минута със силен шут по земя. Четири минути по-късно Хюсеин Кельовлуев изравни. Футболистът на „Лудогорец“ засече топката в мрежата след превъзходно центриране отдясно.

В 72-та минута влезлият като резерва Денислав Станчев осъществи пълния обрат с плътен удар по земята и лек рикошет в тялото на съперник. Крайното 4:2 оформи отново Станчев след индивидуална акция на Теменужков, който първоначално опита да преодолее вратаря с дрибъл, но в крайна сметка топката попадна в голмайстора Станчев и той не сгреши отблизо.