Cross.bg | 16.04.2018 05:21:00 | 188

Ман Сити е шампион!

Уест Бромич Албиън шокира Манчестър Юнайтед и го победи с минималното 1:0 насред „Олд Трафорд" в двубой от 34-ия кръг на Премиършип. По този начин Манчестър Сити си осигури шампионската титла във Висшата лига пет мача преди края на сезона. Единственото попадение в срещата отбеляза Джей Родригес в 73-та минута. Уест Бромич организира много добра контраатака в 11-та минута, когато Саломон Рондон подаде към Джейк Ливърмор, който отправи много хубав удар, но Де Хеа плонжира и спаси. Манчестър Юнайтед пропусна да поведе в резултата в 19-та минута. Хуан Мата комбинира с Ромелу Лукаку, който изскочи сам срещу Фрейзър Фостър и стреля, но вратарят успя да спаси удара на белгийския нападател. След това избитата топка попадна в Алексис Санчес, който бе на отлична позиция и стреля, но Фостър отново се намеси и изби с крак в корнер. Рондон стреля с глава в 25-та минута, но Де Хеа спаси. Пол Погба игра се опита да вкара с ръка, но французинът получи жълт картон заради изявата си. Ромелу Лукаку направи добър спринт в 36-та минута и излезе сам срещу Фостър, но вратарят успя да спаси удара му. Пред Джеси Лингард се откри добра възможност в 47-та минута, но ударът му бе спасен. Фостър направи страхотно спасяване в 66-та минута. Неманя Матич сложи топката на главата на Ромелу Лукаку, който я насочи в долния десен ъгъл на вратата на Уест Бромич, но Фостър плонжира и успя да спаси