БНР | 18.04.2018 15:27:36 | 83

Димитров и Гофен на четвъртфинал в Монте Карло

Григор Димитров и Давид Гофен се класираха за четвъртфиналите на двойки на тенис турнира от сериите „Мастърс 1000“ в Монте Карло.

Те отстраниха осмите поставени Иван Додиг (Хърватия) и Раджийв Рам (САЩ) след обрат с 5:7, 7:6(4), 10-8.

Българинът и белгиецът пробиха в откриващия гейм на двубоя. При 5:4 те сервираха за спечелване на сета, но бяха пробити от опитните съперници. До края на частта Додиг и Рам не загубиха повече гейм.

В следващата част Димитров и Гофен имаха две точки за пробив в седмия гейм, но не успяха да ги осъществят. В деветия отново имаха шанс, но съперниците се защитиха. Стигна се до тайбрек. В него те поведоха с 3:0 точки, но Додиг и Рам изравниха при 3:3. Григор и Давид стигнаха до два сетбола при 6:4 и реализираха първия, за да изравнят сетовете.

В заключителния дълъг тайбрек Димитров и Гофен поведоха с 4:1 точки. Съперниците изравниха при 8:8. След това българинът и белгиецът стигнаха до мачбол и го реализираха след отличен ретур на Гришо.

На четвъртфинал те ще се изправят срещу №3 в схемата Оливер Марах (Австрия) и Мате Павич (Хърватия).