БНР | 18.04.2018 17:17:07 | 163

ЦСКА-София и „Левски“ поделиха точките

ЦСКА и „Левски“ направиха равенство 2:2 в изключително интересно дерби от 30-ия кръг на Първа лига, играно на Националния стадион „Васил Левски“.

Двубоят започна отлично за „червените“, които търсеха задължителна победа, за да продължат битката за титлата с Лудогорец, като още в шестата минута Фернандо Каранга реализира дузпа, отсъдена за абсолютно нарушение на Божидар Митрев срещу нападателя на „армейците“. Само три минути по-късно символичните домакини вече водеха с 2:0 след добър пробив отляво на Рафаел Енрике и точен изстрел в близкия ъгъл. „Сините“ изглеждаха в нокдаун и бяха напълно надиграни от съперника си до края на първото полувреме, но не инкасираха повече голове.

След почивката възпитаниците на Делио Роси излязоха преобразени, вдъхновени от появилия се в игра на почивката Роман Прохазка, и още 48-та минута Иван Горанов се разписа с глава след добро центриране на Милош Цветкович. Играчите на „Левски“ продължиха да натискат в търсене на изравнителен гол и стигнаха до него в 61-та минута, когато груба грешка на Николай Бодуров позволи на Серджиу Буш да изведе Паулиньо на отлична позиция и бразилецът не сбърка.

До края на срещата и двата отбора направиха по няколко пропуска. Гол на Каранга бе отменен заради засада, а пред другата врата с пропуските си се отчете Паулиньо. В края страстите се нажежиха и директни червени картони получиха Буш и Жеферсон, след като се сдърпаха в близост до корнера.

В крайна сметка двубоят завърши 2:2 и по този начин „Лудогорец“ има възможността да поведе с осем точки на върха на класирането, ако по-късно днес победи „Берое“ в Разград. Левски от своя страна остава на три точки от третия в класирането „Берое“.