БНР | 19.04.2018 17:50:42 | 154

С 10 човека „Етър“ победи „Септември“

„Етър“ победи с 4:2 у дома след обрат състава на „Септември“ в зрелищен двубой от 30-ия кръг в Първа футболна лига.

В 16-ата минута Румен Руменов вкара първия си гол в елита през сезона и даде аванс в полза на "болярите", но само 2 минути след това Асен Чандъров изравни след добро подаване на Димитър Костадинов.

В 24-ата минута Иван Стоянов даде аванс за столичани, след като остана сам срещу Денис Гргич след удар на Крис Гади, който се превърна в пас.

В последната минута на първата част Иван Стоянов от „Етър“ изпълни прецизно свободен удар, топката срещна гредата и се върна в Бадара, който отблизо лесно възстанови равенството за 2:2 и даде началото на обрата на стадион "Ивайло".

В 64-ата минута Георги Сърмов беше отстранен от игра заради втори жълт картон.

Това не попречи на домакините да достигнат до трето попадение във вратата на „Септември“. В 73-ата минута Ерик Почански със самостоятелен пробив реализира във вратата зад Янко Георгиев.

6 минути преди края на редовното време влезлият като резерва Георги Пашов се разписа с удар отблизо след центриране на Даниел Младенов.