БНР | 20.04.2018 11:02:48 | 77

Димитров на първи полуфинал в Монте Карло

Четвъртият поставен в схемата на „Мастърс 1000“ турнира в Монте Карло Григор Димитров за първи път стигна до полуфиналите

Българинът се наложи над №6 Давид Гофен от Белгия с 6:4, 7:6(5) след час и 35 минути игра, въпреки че във втората част губеше с 1:5.

Григор стигна до пробив в шестия гейм, когато реализира първата си възможност и веднага след това затвърди на нула за 5:2. В деветия гейм българинът сервираше за спечелване на частта. Той стигна на два пъти до сетбол, но беше уязвим на втори сервис и в крайна сметка Гофен върна пробива. Веднага след това след двойна грешка на белгиеца се стигна до 0:40. Димитров спечели частта след 35 минути при общо петата си възможност след топка в аут от страна на съперника.

Гофен започна втория сет с пробив, а после направи и още един. В тези минути играта на Григор нямаше нищо общо с тази в първия сет. Той правеше много грешки и не изглеждаше концентриран. Димитров прекъсна негативната серия при 1:4. След това върна единия пробив. Григор стигна до 5:5 след един знаменит гейм. В него 26-годишният хасковлия отрази три сетбола и успя да реализира петата си точка за пробив. Последва нов дълъг гейм, в който спаси две точки за пробив, спечели подаването си и за първи път поведе в частта.

Стигна се до тайбрек. В него Димитров стигна до два мачбола при 6:4 точки и вдигна победно ръце при втората възможност след воле в аут на съперника.