БНР | 20.04.2018 11:32:42 | 120

Успехи на българските бадминтонисти в Гърция

Българите Мария Мицова и Иван Русев, поставени под номер 1 в основните схема при жените и при мъжете, стартираха с победи на международния турнир по бадминтон в Сидирокастро (Гърция).

Мицова разгроми в първия кръг представителката на домакините Теодора Ламбрианиду с 21:2, 21:6 за 15 минути. Следващата й съперничка ще бъде холандката Клое Майер.

Общо 10 български състезатели участват в турнира. Само Благовест Кисьов и Христомира Поповска преминаха квалификациите, а Иван Панев, Илиан Стойнов и Гергана Павлова не успяха.

Кисьов обаче отпадна в първия кръг след загуба в оспорван мач от номер 1 Иван Русев с 9:21, 21:17, 14:21 за 62 минути.

Пейо Бойчинов постигна успех над Матеуш Даниелак (Полша) с 19:21, 21:17, 21:17 за 48 минути, а номер 7 Даниел Николов елиминира Илиас Ксанту (Гърция) с 21:12, 21:13 за 28 минути.

Димитър Янакиев отпадна в първия кръг след загуба от българина с френски паспорт Тома Джуниор Попов с 13:21, 21:19, 4:21 за 55 минути.