БНР | 20.04.2018 13:37:52 | 124

Хокеистите разгромиха Хонконг на световното

Националният отбор на България регистрира втора поредна и общо трета победа на световното първенство по хокей на лед за мъже в Дивизия III, което се провежда в Кейптаун, Република Южна Африка.

В двубой от четвъртия кръг българите се наложиха с 10:0 (3:0, 3:0, 4:0) над аутсайдера Хонконг, който продължава без победа до момента.

Янаки Гачев откри резултата в 10-ата минута на мача, а с попадения на Даниел Дилков при числено превъзходство и Мартин Николов българският тим взе аванс от 3:0 до края на първата третина.

През втората играчите на треньора Робърт Калабър реализираха нови три шайби във вратата на азиатския тим, като техни автори станаха Иван Ходулов, Георги Искренов и капитанът Мартин Бояджиев, който се разписа, докато българите бяха в числено намален състав.

В последните 20 минути на мача България реализира нови четири гола, като те бяха дело на Ходулов, Любомир Стоядинов на два пъти и Мартин Николов.

Вратарят Иван Стойнов отрази всички 17 удара на хокеистите на Хонконг към вратата си.

Шампионатът на планетата в Дивизия III приключва в неделя със срещите Грузия - Тайван, Турция - България и Хонконг - Южна Африка.